Pouštní včela – vychází v 2017!

Zatím hledá nakladatele

Pouštní včela maléEvropu i USA svírá strach z terorismu a obavy ze stále sílící migrace. Ve fiktivní blízkovýchodní Kadíriji vládne diktátor Tárik Al-Baláwí, odpůrce Západu. Po Kadíriji je rozmístěná síť výcvikových táborů pro teroristy, kteří jsou rozmisťováni na území USA a Evropy v rámci uprchlických vln. Vše je za kulisami řízeno i financováno z prezidentského paláce Al-Baláwího. Jeho pozice v čele země je přitom neotřesitelná…

Ředitel americké zpravodajské služby Walter Green přichází za prezidentem Spojených států se statistikou sebevražd v USA. Ukáže se, že Walter Green je připraven pomstít oběti teroristických útoku z 11. září, kvůli nimž přišel o bratra a i otce. Když vysvětlí cíl tajné operace Pouštní včela, prezident zaváhá, ale nakonec souhlasí. Skutečně to vypadá jako řešení, i když zrůdné…

Adam Navrátil je potomek českých rodičů, kteří emigrovali do Ameriky. Po skončení studia se vydá hledat své kořeny do Prahy, kde zažije osudovou – avšak bolestivou lásku. Po čase utíká zpátky do USA, kde se pomalu ubíjí alkoholem. Adam postupně sám sebe přesvědčí, že pro něj žít už nemá žádný smysl, a v opilosti je ochoten nechat se najmout do operace Pouštní včela, aby smysl získala alespoň jeho smrt. K jeho překvapení o něj CIA skutečně projeví zájem, a Adam se váhavě narychlo sbalí a odjíždí do vojenského tábora na Blízký východ, kde se podrobí vojenskému výcviku.

A tam se mu život začne znovu obracet vzhůru nohama. Adam, který už od života nic nečekal, zde nalézá nejprve čtyřnohého přítele v podobě týrané a zachráněné fenky, posléze i skutečného přítele, a nakonec i lásku. V operaci Pouštní včela je však z jediného důvodu: bodnout tam, kde to bude vůdce teroristického tažení nejvíce bolet, a – stejně jako včela po použití žihadla – zemřít. Adam však již zemřít nechce. Víc než kdy jindy se mu chce žít.

Jak se Adam rozhodne? Podlehne ranám z minulosti, které ho naplnily nedůvěrou v přátelství i lásku, a splní svůj úkol? Nebo se rozhodne dát šanci životu? Pro odpověď si musíte román přečíst. Kromě hlavního hrdiny Adama Navrátila je v něm řada vedlejších postav, jejichž osudy se prolínají s Adamovým.