Pavoučí příběhy

Grada, Praha 2014

pavoučí příběhy maléCo my víme, jak se vlastně jevíme pavoukům my, lidé…?

Jednoho dne se mi na okno přistěhovala pavoučice. Můj první instinkt byl smést ji okamžitě pryč. Pak jsem se ale zarazila a pomyslela jsem si: Vždyť mi nic neudělala. A rozhodla jsem se ji na okně nechat. Začala jsem jí říkat Sofinka.

Když mi ji po pár dnech odfoukl vítr, přistěhoval se na její místo Ferda (asi jsem se ocitla v pavoučím Průvodci pohostinstvím).

Zatímco Ferda moc na svou pavučinu nedbal, Sofinka se o ni starala velmi pečlivě a neúnavně vyspravovala to, co poškodil vítr. Každý měl zjevně zcela jinou osobnost.

Jejich pozorováním se mi začaly rodit v hlavě první příběhy. Vzniklo jich celkem sedm – na každý den v týdnu jeden. Všichni pavoučci v těchto pohádkách, ať už staří nebo mladí, jsou osobnosti. Mají svérázné vlastnosti, někteří jsou romantičtí, jiní mají srdce dobrodruha, některé provází štěstí, jiné spíš smůla.

První díl série příběhů o pavoučcích přináší dětem od 7 let celkem sedm příběhů s pavoučími hrdiny, které vypráví babička svým vnoučatům Vendulce a Jeníkovi. Všichni pavoučci, ať už mladí nebo staří, šikovní či neobratní, jsou osobnostmi. Mají svérázné vlastnosti, někteří jsou romantičtí, jiní mají srdce dobrodruha jako Míla 007, některé provází štěstí a jiné smůla. V jednotlivých nezávislých příbězích ukážou dětem, že i pavoučí kluci a holky mohou mít svá trápení, vzlety i pády. Zažívají řadu dobrodružství, která jim mnohdy přinesou nejeden šrám, ale i ponaučení.

  • Najdete zde příběh pavoučka Míly, který touží stát se superpavoukem a jeho sen se mu nakonec splní.
  • Nebo příběh pavoučka Várky, jehož vášeň – auta – ho přivede do pěkné šlamastyky.
  • Příběh pavoučka Žilky, který odmítá tkát „nudné“ pavučiny jako všichni ostatní.
  • Také příběh pavoučka Kubíka, který se proti své vůli stane moderním malířem.
  • Je zde i příběh pavouka Brejličky, který chce dokázat lidem, že se pavouků nemusí bát.
  • A také příběh pavoučka Nitky, jemuž se nevyplatilo splnění snu stát se motýlem.
  • A na závěr i příběh pavoučice Sofinky, která se potýká s neřešitelným problémem – jak se naučit tkát pavučinu…

Lze zakoupit v knihkupectví i přes bux.cz či jako eKnihu přes eBux.cz.