Alexandra Potter: Láska z Paříže – recenze

Ke knihám Alexandry Potterové jsem se dostala prostřednictvím plakátů v metru. Vždy, když měla novou knihu, se tam objevila upoutávka, a tak jsem si říkala, že její knihy musejí být asi hodně dobré. Obecně vzato – jsou. Zároveň jsou hodně jednoduché. V mém osobním hodnocení mají v průměru čtyři hvězdičky z pěti, což je hodně vysoké hodnocení. Stejně na tom u mě dopadl i její nejnovější román Láska z Paříže.

Alexandra vždy píše o vztazích, mladá žena, která má své sny a představy o tom, jak má vypadat její život a její partner, ale osud tomu většinou chce jinak. Text jejích knih místy působí dojmem, že ho často vyplňuje čímkoli, aby nasbírala dostatečně slov (líčení, vybírání oblečení, stolování, nákupy) – ale možná to do ženského románu tak nějak patří.

Nejvíc se mi od ní líbil román S tebou už nikdy. Jednoduché téma, ale dobře zpracované a čtivé. Podobně čtivé jsou romány Tentokrát to bude jinak, Kde ta holka je či Já a pan Darcy.

Láska z Paříže začíná velmi klasicky – hlavní hrdinka, Britka Ruby, se těší na příjezd svého až příliš ideálně líčeného přítele Jacka, který je Američan, a proto jejich vztah momentálně probíhá na dálku. Nyní má Jack přiletět za Ruby, aby společně oslavili její narozeniny. Ovšem Ruby na letišti z telefonátu zjistí, že Jack nepřijede – vzal práci v Jižní Americe, kde bude dohlížet na výstavbu bytů pro nejchudší.

Zdrcená Ruby odjíždí za kamarádkou do Paříže, aby se vzpamatovala ze zklamání. Nejen že s Jackem neoslaví narozeniny, navíc odjel kamsi za oceán pracovat na projektu společně se svou bývalou přítelkyní, jak Ruby následně zjistí z Facebookových stránek charitativní organizace, pro niž oba pracují.

Rubyina kamarádka Harriet, rovněž Britka, ale nyní žijící v Paříži, pracuje jako odhadce starožitností. Ruby ji doprovází do jednoho starého bytu, do kterého sedmdesát let nikdo nevstoupil. Je potřeba odhadnout cenu nábytku a obrazů, aby je příbuzní mohli rozprodat na aukci. A tam přirozeně zvídavá Ruby odhaluje tajemství jedné dávné lásky, které dodnes čekalo na své rozřešení.

Díky zaběhlému psovi, který se jí schoval pod gauč, najde Ruby balíček dopisů, kterým neodolá a odnese si je s sebou v kabelce, ačkoli tuší, že by to neměla dělat. Postupně díky nim sledujeme příběh zakázané lásky bohaté Pařížanky Emanuely a chudého Američana Henryho, který přijel do Paříže hledat inspiraci pro svou tvorbu, jejichž nemanželské dítě dodnes žije, aniž by tušila, čím je potomkem.

Podaří se Ruby odhalit totožnost odložené dcery? A najde novou lásku v Paříži, kde není o nápadníky nouze, anebo se vše nakonec napraví s Jackem?

Chcete-li znát odpovědi na tyto otázky, začtěte se do Lásky z Paříže! 🙂

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.