Jan Markel: Prodej svoje know-how – Recenze

Máte dobrou práci, která vám hodně vynáší, ale vysává z vás energii? Budíte se každý den s pocitem, že byste raději dělali něco jiného, ale nevíte co? Nebo jste o práci přišli a nemůžete se rozhodnout, co dál? Či jste na mateřské (nebo ji právě končíte) a nemůžete si „dovolit“ práci na plný úvazek? Chtěli byste, aby se vaší kanceláří stal celý svět? Nebo byste si rádi vydělávali z tepla domova? Případně byste prostě jen rádi měli svůj blog, ale netušíte, zda vůbec máte co nabídnout? Pak právě pro vás je tu knížka Honzy Markela aneb průvodce na cestě k osobní svobodě.honza8-citat

Už dlouho jsem si pohrávala s myšlenkou, že založím blog. Pořád ale ne a ne začít. Nevěděla jsem, jak to pojmout, ani jestli to vůbec dokážu. Jestli mám čím přispět a zda to vůbec někomu k něčemu bude.

honza4-citatA pak mi jednoho dne začátkem léta padla do rukou (nejprve tedy do oka na polici v knihkupectví Neoluxor) čtvercová kniha s červenou obálkou a s názvem Prodej svoje Know-How.

Říká se, že když je žák připraven, objeví se učitel. A Honza Markel se stal mým učitelem, tedy jeho kniha. A potažmo i on. Právě díky němu nyní čtete tento blog.

Knih o startupech zaměřených na podnikání prostřednictvím sociálních sítí je na českém trhu několik. Připravuju o nich zvláštní příspěvek. Myslím, že jsem je přečetla všechny, které jsou dostupné v češtině (nerada čtu anglicky). Řada z nich je velmi kvalitních. S přesvědčením však můžu říct, že tato je nejsrozumitelnější a nejpřehlednější. Není v ní ani slovo zbytečné.

Knížku jsem přečetla jedním dechem a celou jsem si ji opoznámkovala. Ráda si v knížkách podtrhávám. U této knihy se to však ukázalo jako ne zcela plnící svůj účel vypíchnutí toho klíčového – podtrhla jsem si totiž prakticky celou knihu 🙂 .

Přesvědčila mě, že odpověď na mou otázku zní ANO. Ano, dokážu to – dokáže to každý, kdo jen trochu chce. Každý z nás má nějakou znalost, o kterou bychom se mohli podělit s druhými, i když si toho v první chvíli nejsme vědomi.honza7-citat

Kniha je napěchovaná inspirací, motivací, nápady a tipy. A v neposlední řadě učí, jak prostřednictvím blogu nejen bavit, ale zároveň se tím případně i živit. Poskytla mi spoustu námětů k přemýšlení a rozhodně nestačí si ji přečíst jenom jednou.

Každý rok si volím svoji Knihu roku. Až na výjimky do ní kandiduju beletrii. Nejenže jsem však Prodej svoje know-how kandidovala, zvažuju pro ni novou kategorii nebeletrie.

Požádala jsem Honzu Markela o rozhovor pro svůj blog, jehož je tak trochu „duchovním otcem“. Jsem moc ráda, že souhlasil.

Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.