Sedmero ztracených pohádek Adama Bajgara

Dnes mám pro vás velmi neobvyklou knížku, která se mi náhodou dostala do rukou. Jmenuje se Sedmero ztracených pohádek a autorem je teprve jedenáctiletý Adam Bajgar, syn mojí kolegyně z práce.

Na světě momentálně najdete pouhých dvacet výtisků téhle neobvyklé pohádkové knížky, kterou Adamovi nechala v profesionálním knihařství svázat jeho skvělá máma, která v Adamovi jeho tvorbu vřele podporuje. Výtisky putovaly k rodině a přátelům. Velmi si cením toho, že jeden skončil i u mne!

A jaké příběhy že tam najdete?

draci-princeznaJelikož v žádné správné pohádce nemůžou chybět draci, knížku otevírá Velká dračí příhoda. Vylíčí vám, jak se to může přihodit, že se spřátelí drak a výběrčí daní.

Následuje Příhoda o panu Trávníčku Keřovém, kde se dozvíte, jaká muka vám může způsobit,travnicek když se příliš upnete na svůj trávník.

A najdete zde i dalších pět pohádek, kde se setkáte s chudou a bohatou myší, zpotíte se strachy ve Strašidelném domě, zjistíte, jaký lék funguje na nafoukanost a prožijete spoustu dalších dobrodružství.

Všechny pohádky mají nečekané rozuzlení a pokaždé budete velmi překvapeni! V řadě z nich se skrývá i nějaké to poučení, jak už tomu v pohádkách chodí.

Knížka má velmi barvitý jazyk, je patrné, že Adam má nejen bohatou fantazii, ale umí si pohrát i s jazykem tak, aby čtenáře nejen zaujal, ale i pobavil samotným žonglováním se slovy. No posuďte sami! Malá ochutnávka z již zmíněné pohádky o panu Trávníčkovi: Inu, pan Trávníček Keřový byl takový Brit… No, se zrzavým knírem, který byl obrovský, převeliký, monstrózní, obří a jak říkají Britové, vskutku BIG…“ Přímo se to čte samo!

myskaKnížku doprovázejí krásné ilustrace od čtrnáctileté a stejně tak talentované Agáty Götzové, která je dcerou mé další kolegyně. Je skvělé vědět, že máme u nás tak úspěšnou líheň nových talentů! 🙂

Tímto moc děkuji za jeden ze vzácných výtisků a těším se na další díla tohoto nadějného autora!

9 Komentářů z Sedmero ztracených pohádek Adama Bajgara

  1. Ukázka vypadá zajímavě, určitě by mě bavilo si knížku přečíst celou. Adame, klobouk dolů! Je vidět, že máš nejen talent, ale jsi i pilný a pracovitý. Přeju Ti hodně úspěchů v psaní a doufám, že si jednou nějakou Tvoji knížku koupím v knihkupectví.

  2. Přeji Adamovi spoustu dalších úspěchů! Má můj velký obdiv 🙂 A doufám, že o něm ještě uslyším. Je to talentovaný kluk, o tom žádná.
    Přála bych si mít možnost si tuto knihu přečíst. Lidé, kteří tu možnost mají, by to měli brát jako poctu.

  3. Život je o cestě a u tebe je jasně vidět, že už v jedenácti letech jsi našel tu správnou pěšinu, tak ať Ti to i nadále dobře šlape i píše. A dobře se daří, spisovateli :).

  4. Adámku (Ádo, Adame, nebo jak jsi zvyklý), musím říct, že jsi fakt borec. V jedenácti letech mít vydanou knížku? To je doopravdy úžasné! Běžně děti v tomhle věku ani pořádně neví, kdo je to výběrčí daní. Ty jsi o něm dokonce vytvořil pohádku. Máš můj respekt. Doufám, že u tohohle skvělého koníčku vydržíš a proslavíš naši malou zemičku po celém světě nějakým veledílem 😉

  5. Přeji Adamovi spoustu dalších takových hezkých knih jako je tato. Je obdivuhodné, že teprve jedenáctiletý kluk se pustil do psaní knihy a s pomocí své maminky ji vydal. Hodně štěstí v dalším psaní..

  6. Zajímavá knížka, škoda jen že se nedostane do širšího povědomí čtenářů. Dokážu si představit jak bych ji četla svému synovi před spaním. Obdivuji tak mladého autora, který napsal knihu a přeji mu další povedené knihy jako je tato. Hodně štěstí.

  7. Vyřiď, prosím, autorovi můj velký obdiv. V jedenácti letech je to úctihodný výkon a doufám, že bude pokračovat dál a napíše v budoucnu spoustu dalších knih. Pro všechny, kteří tuto knihu vlastní se jedná o poklad, protože takových knih moc není. Sám bych si přál tuto knihu vidět a přečíst si ji. Opravdu jsem mile překvapen a doufám, že jsme o Adamu Bajgarovi neslyšeli naposledy.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.